Polanów

Międzynarodowy zlot motocykli

XXIII Międzynarodowy Zlot Motocykli „Nad Zalewem”

W małym, cichym miasteczku przez dwa dni słychać było jedynie huk i ryk silników motocykli.
Do Polanowa zjechało około 1200 motocyklistów z całej Polski i z zagranicy.

Dla uczestników zlotu przygotowano wiele atrakcji, każdy korzystał z nich wedle własnego gustu i uznania. Tradycyjnie, największe wzięcie miało błotko, w którym nieustająco taplali się pasjonaci błotnych kąpieli. Tumany kurzu wzniecały szalejące quady a tor crossowy został opanowany przez niezmordowanie krążących miłośników enduro. Na placu zlotowym rozegrano kilka konkurencji, m.in. przeciąganie liny, cięcie drewna piłą na czas, wbijanie gwoździa.

Nocne koncerty wyzwalały energię wśród zlotowiczów, do tanecznych szaleństw pod sceną przyczyniły się: THE LAST RIDE, PERFECT, ENEJ, LIPA Z MIODEM, HETMAN.

W sobotnią noc w miasteczku zlotowym nastała ciemność, by po chwili oczom ukazał się pokaz tańczących laserów. Migające linie, świetlne animacje ,muzyka, sprawiły niezapomniane wrażenie na oglądających.

Uczestników zlotu uhonorowano pucharami i nagrodami: za najdłuższą trasę dla amazonki - Alice, która pokonała trasę 1700 km z Londynu oraz dla Daniela , który również przyjechał do nas z Londynu. Najmłodszymi uczestnikami zlotu były 3-latki Nikodem Paprocki ze Słupska oraz Patrycja Jurczyńska. Natomiast najstarszym uczestnikiem zlotu był Leszek Długołęcki z Wilkowic - rocznik 1943. Puchar przyznano również właścicielowi najstarszego motocykla na zlocie, który do Polanowa przyjechał HERKULESEM z 1968r. Organizatorami XXIII Zlotu Motocykli „Nad Zalewem” był Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Urząd Miejski w Polanowie. Dzielnie wspomagali nas: Zakład Usług Komunalnych z Polanowa, Zespół Opieki Zdrowotnej z Polanowa, Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna z Żydowa, Koszaliński Sztab Ratownictwa Medycznego, Agencja Ochrony SZABEL oraz motocykliści z Polanowa.

Patronat medialny nad zlotem objęli: , Radio „Eska” i „Głos Koszaliński”.

Sponsorami zlotu byli: TEQUILA PUB Wiesław Jasiukiewicz z Piły, EUROPA GRILL Mariusz Borzyszkowski ze Słupska, Browar BOSMAN – Szczecin.
powrót
Organizator:
© Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk