Polanów

Międzynarodowy zlot motocykli

XXIV Międzynarodowy Zlot Motocykli „Nad Zalewem”

     13 i 14 lipca w Polanowie zahuczało, zaryczało, zawrzało! Mimo deszczowej aury na Międzynarodowy  Zlot Motocykli „Nad Zalewem”  przyjechało około 1200 motocyklistów.  Ani wiatr, ani deszcz nie przeszkodził w fajnej zabawie. Bo jak co roku wzięcie miało błotko, tor crossowy ujeżdżany był na okrągło a na placu zlotowym motomaniacy wzniecali strugi piachu i błota. Nie lada widowiskowe okazały się konkurencje: dmuchanie rękawicy, wyciskanie kegi, spacer na szczudłach, rzut jajem, kręcioła, ale największym wyzwaniem było jednak zakładanie rajstop. Doping wielki, radochy jeszcze więcej a zadowolenie z wygranej –  niepomierne.

     W sobotę ulicami Polanowa ruszyła parada motocykli. Na rynku miejskim maszyny zaparkowały, aby każdy wielbiciel motocykli mógł nacieszyć oko ich prezencją.  Tam też odbyło się kilka konkurencji min. wolna jazda, jazda z jajem, slalom. Dużą atrakcją był pokaz małych akrobacji motocyklowych w wykonaniu Marcina Kowalskiego AC Gruchy i Tomka Skrętnego Makena.
Na zlocie każdy motocyklista miał możliwość zdobycia bezcennej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku, mógł wziąć udział w pokazach szkoleniowych z udziałem policji i ratowników medycznych. Inicjatywa odbyła się za sprawą akcji społecznej pn. „Motocyklowe lato w zachodniopomorskiem”, którego organizatorem było Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL przy współudziale Wojewody Zachodniopomorskiego i zachodniopomorskiej Policji.
     Jak co roku, organizatorzy uhonorowali pucharami: najstarszego uczestnika zlotu, którym był Leszek Długołęcki, rocznik 1943, najmłodszego uczestnika zlotu; tych było troje: Patrycja Jurczyńska – lat 4, Grzegorz Głogowski – lat 7, Krzysztof Wilkiewicz – lat 8. Maluchy są kierowcami i poruszają się na własnych motocyklach. Puchar otrzymał także właściciel najstarszego motocykla – Simson AVO 1959 r., którego właścicielem jest Adam Żmuda-Trzebiatowski z Miastka.
     Zlot motocykli to także koncerty. Na scenie zagrały: NADMIAR, DONT STOP QUEEN, BIG CYC, COCHISE, STRACHY NA LACHY, CZTERY SZMERY.
     Atrakcją ostatniej nocy był pokaz laserowo-pirotechniczny., który ściągnął tłumy widzów a zachwytom nie było końca.
     Zlot minął, długo pozostanie w pamięci a na reminiscencje zapraszamy do fotogalerii.
Organizatorzy XXIV Zlotu Motocykli „Nad Zalewem” pragną podziękować za pomoc i sprawny przebieg imprezy: motocyklistom z Polanowa, Urzędowi Miejskiemu w Polanowie, Zakładowi Usług Komunalnych w Polanowie, Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Polanowie, Policji i Straży Miejskiej w Polanowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Żydowie, Koszalińskiemu Sztabowi Ratownictwa, Agencji Ochrony „Szabel” z Koszalina oraz panom Krzysztofowi i Markowi Putonom za przygotowanie toru crossowego.  
    Sponsorami imprezy byli: Tequila Pub z Piły, PHU Nika z Poznania, Browar Bosman.
    Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Plus, Radio Eska, Głos Koszaliński.   

powrót
Organizator:
© Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk