Polanów

Międzynarodowy zlot motocykli

XXIX MIĘDZYNARODOWY ZLOT MOTOCYKLI NAD ZALEWEM W POLANOWIE

Tradycyjnie, w drugi weekend lipca Polanów został opanowany przez motocyklistów i miłośników motoryzacji. Nad malowniczo położonym zalewem po raz XXIX odbył się  Międzynarodowy Zlot Motocykli, na który zjechało blisko 1500 motocyklistów. W tym małym, na co dzień spokojnym i cichym miasteczku przez trzy dni słychać było jedynie warkot i huk silników.

Na plac zlotowy  nieprzerwanie płynął strumień sympatyków jednośladów, by obejrzeć zmagania motocyklistów krążących po torze crossowym i biorących udział w widowiskowych konkurencjach sprawnościowych min.: kręcioła, wbijanie gwoździ, przeciąganie liny, siłacz. Spore zainteresowanie wzbudził symulator jazdy na jednym kole, który pozwolił na realne odwzorowanie rzeczywistych odczuć przy „wrzucaniu motocykla na gumę”.  W sobotnie przedpołudnie kilkaset maszyn różnego kalibru wyjechało na uroczystą paradę, a następnie na rynku miejskim odbyła się prezentacja motocykli i tu także przeprowadzono kilka konkurencji: wolna jazda, slalom.  Zlot motocykli to także zabawa przy dobrej muzyce, która ściągnęła tłumy wielbicieli starego, dobrego rocka i bluesa. W tym roku na scenie zagrały: Róże Europy, Kobranocka, Proletaryat, Nalepa-Blues Band, The Bill, Mitra, Farben Lehre, Scylla, Skakanka. Imprezę zakończył spektakularny pokaz laserowy. Jak co roku, na zlocie przyznawane są nagrody dla wyróżniających się uczestników w poszczególnych kategoriach:

  1. Najstarszy uczestnik zlotu – Leszek Długołęcki – 75 lat
  2. Najmłodszy uczestnik zlotu – Fabian Urtnowski – 5 lat
  3. Najdłuższa trasa – Dagmara Kania – Zjednoczone Emiraty Arabskie – 6610 km, Remigiusz Rubanowicz – Anglia – 6000 km
  4. Zabytek – Remigiusz Belak – NSU 350 – rocznik 1936
  5. Najstarszy gadżet zlotowy – Hubert Żuromski – program zlotu z 1997 roku.

     Organizatorzy XXIX Zlotu Motocykli „Nad Zalewem” pragną podziękować za pomoc i sprawny przebieg imprezy: motocyklistom z Polanowa, paralotniarzom: Arkowi, Tomkowi, Włodkowi, Urzędowi Miejskiemu w Polanowie, Zakładowi Usług Komunalnych w Polanowie, Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Polanowie, Policji i Straży Miejskiej w Polanowie, Komendzie Powiatowej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej z Żydowa, Koszalińskiemu Sztabowi Ratownictwa, Agencji Ochrony Mienia i Osób „Komandor”SP.J ze Słupska, Firmie TOMI – USŁUGI MINIKOPARKĄ – Tomasz Połchowski z Polanowa.

     Organizatorzy dziękują sponsorom imprezy: „Bigben” – Pub z Piły, PHU „Nika” z Poznania, fundatorom nagród: salonowi motocyklowemu TATAserwis-MOTOCYKLE  „Motorismo Koszalin”, Krzysztofowi Żywanowskiemu z Polanowa.

powrót
Organizator:
© Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk