Polanów

Międzynarodowy zlot motocykli

XXVIII ZLOT MOTOCYKLI „Nad Zalewem”

Polanów gościł motocyklistów na Międzynarodowym Zlocie Motocykli „Nad Zalewem” już po raz XXVIII. Pomimo czarnych i deszczowych chmur, które zgromadziły się nad Polanowem do tego na co dzień spokojnego i cichego miasteczka ciągnął się nieprzerwany strumień huczących maszyn

W tym roku zjechało tu blisko 800 bikers’ów, by niepodzielnie zawładnąć miastem. W sobotę głośna kawalkada motocykli przejechała ulicami Polanowa, a na rynku miejskim urządzono postój, by każdy miłośnik dwóch kółek mógł nacieszyć oczy widokiem pięknych maszyn. Na rynku odbyło się kilka konkurencji, min.: jazda z jajem, chwytanie parówki, slalom. Sporą atrakcją był pokaz małych akrobacji motocyklowych choćby, takich jak jazda na jednym kole. W miasteczku zlotowym również nie zabrakło atrakcji, tutaj także przeprowadzono kilka widowiskowych konkursów: kręcioła, wbijanie gwoździ, walka worków, itp. Upojne błotko i tor crossowy jako stałe elementy zlotu nieustająco oblegane były przez motomaniaków, którzy wykonali odjazdowe show dla zgromadzonej widowni. Na tegorocznym zlocie zagrali: Mr Pollack, Marek Piekarczyk Akustycznie, Cztery Szmery, Nadmiar, Paulina Lenda i Kruki, Elektryczne Gitary, Trzynasta w Samo Południe, Sama River Blues, Julia Polak z Krytna. Jak co roku, organizatorzy uhonorowali pucharami: najstarszego uczestnika zlotu, którym był Leszek Długołęcki-74 lata, najmłodszego uczestnika zlotu - Bartosza Jurczyńskiego- lat 4. Puchar zdobył właściciel najstarszego motocykla – Stanisław Malinowski – posiadacz Jawy C Z z 1962 roku. Wyróżniono także motocyklistów, którzy pokonali najdłuższą trasę, aby dojechać na nasz zlot. A byli nimi: Iwona Boguszewska z Górek Wielkich, która przejechała 700 km i Zbigniew Becker z Glasgow, przemierzając 2500 km. Atrakcją ostatniej nocy był pokaz laserowo pirotechniczny, sprawiając niesamowite wrażenie na oglądających.

Organizatorzy XXVIII Zlotu Motocykli „Nad Zalewem” pragną podziękować za pomoc i sprawny przebieg imprezy: motocyklistom z Polanowa, Urzędowi Miejskiemu w Polanowie, Zakładowi Usług Komunalnych w Polanowie, Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Polanowie, Policji i Straży Miejskiej w Polanowie, Komendzie Powiatowej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej w Polanowie, Koszalińskiemu Sztabowi Ratownictwa, Agencji Ochrony „Szabel” z Koszalina, firmie „Jankop” Janusz Zasada z Polanowa.

Organizatorzy dziękują sponsorom imprezy: „Boogie Bar” z Piły, PHU „Nika” z Poznania, „Rymon Sound” z Piły, sklep „Max Elektro” z Polanowa.

Więcej fotek:

https://www.facebook.com/aleksander.andrzejewski.7/media_set?set=a.1047985331904390.1073741910.100000787992106&type=3

powrót
Organizator:
© Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk