Polanów

Międzynarodowy zlot motocykli

Historie zlotów

XXIV Międzynarodowy Zlot Motocykli „Nad Zalewem”
     13 i 14 lipca w Polanowie zahuczało, zaryczało, zawrzało! Mimo deszczowej aury na Międzynarodowy  Zlot Motocykli „Nad Zalewem”  przyjechało około 1200 motocyklistów.  Ani wiatr, ani deszcz nie przeszkodził w fajnej zabawie. Bo jak co roku wzięcie miało błotko, tor crossowy ujeżdżany był na okrągło a na placu zlotowym motomaniacy wzniecali strugi piachu i błota. Nie lada widowiskowe okazały się konkurencje: dmuchanie rękawicy, wyciskanie kegi, spacer na szczudłach, rzut jajem, kręcioła, ale największym wyzwaniem było jednak zakładanie rajstop. Doping wielki, radochy jeszcze więcej a zadowolenie z wygranej –  niepomierne.

XXIII Międzynarodowy Zlot Motocykli „Nad Zalewem”
W małym, cichym miasteczku przez dwa dni słychać było jedynie huk i ryk silników motocykli.
Do Polanowa zjechało około 1200 motocyklistów z całej Polski i z zagranicy.

XIX Międzynarodowy Zlot Motocykli Nad Zalewem w Polanowie
XIX Międzynarodowy Zlot Motocykli "Nad Zalewem" w Polanowie odbył się w strugach deszczu. Niezbyt sprzyjająca pogoda spowodowała, że przyjechało mniej motocykli niż zwykle. W tym roku było ich 520, między innymi z Niemiec, Anglii, Belgii i Szwecji.

A tak się zaczęło....

    Historia zlotów motocykli w Polanowie sięga lat 80-tych ubiegłego wieku, choć nie wszystkie dotychczasowe zloty odbywały się w tym miasteczku. Impreza od początku istnienia związana była ze słupskim motocyklistą – Piotrem Olendrem vel Ole. Ole wpadł na pomysł skrzyknięcia ekipy miłośników dwóch kółek w jednym miejscu. Do pierwszego spotkania doszło w 1988r. w Krzyni pod Słupskiem. W spotkaniu wzięli udział przede wszystkim miłośnicy starych motocykli, ale od tego czasu grupa motomaniaków zaczęła się zbierać co roku, w coraz szerszym gronie.

Organizator:
© Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk